Luând părți în Covid-19 Battle

Angajați-vă să livrați soluții personalizate de foi de clorură de polivinil clienților din peste 60 de țări din întreaga lume

Mai multe de explorat

30 de ani de aprovizionare cu calitate flexibilă a foliei din PVC și a filmului de vinil | SKP

Shih-Kuen Plastics Co., Ltd., din 1986, este un producător de folii din PVC și folie de vinil cu sediul în Taiwan. furnizor și producător în industria materialelor plastice.

SKP furnizează foi din PVC sigure și de calitate, folosind rășină de PVC 100% virgină pe foi de plastic din PVC, sunt calificate cu standardele EN71 Partea III. Precum și foi de plastic personalizate, care respectă standardele de siguranță și anume REACH, RoHS, SVHS și non-ftalați.

SKP oferă clienților folii din PVC flexibil de înaltă calitate și folie de vinil din 1986, atât cu tehnologie avansată, cât și cu 35 de ani de experiență, SKP asigură îndeplinirea cerințelor fiecărui client.

Luând părți în Covid-19 Battle

2021/05/31 SKP
Partiții transparente instalate în Taxi în timpul Covid-19
Partiții transparente instalate în Taxi în timpul Covid-19

Aflați cum sunt utilizate plăcile din PVC în timpul pandemiei COVID-19

Purtarea măștilor și menținerea distanței sociale sunt absolute în timpul acestui focar de virus. Deoarece activitățile de afaceri și serviciile guvernamentale sunt deschise treptat, poate exista o anumită situație în care distanța socială nu poate fi atinsă. A devenit normă instalarea barierelor fizice în interiorul clădirii sau transportului și anume autobuzele și taxiul.
 
Proprietățile plăcilor din PVC includ transparență, flexibilitate, durabilitate, greutate redusă, care pot fi utilizate în diverse fabricări. Confecționarea scutului și a capacelor în diferite dimensiuni pentru diferite medii, de la scut de casierie interior, protecții pentru rafturi, până la bariere exterioare pentru vânzători etc. Foile flexibile din PVC se pot transforma și în scut personal pentru față care acoperă ochii, nasul și gura persoanei, asigurând o protecție suplimentară pe partea superioară a feței masca. Spre deosebire de măștile de unică folosință, foaia de PVC poate fi curățată cu apă și săpun și refolosită. Astfel, acestea sunt echipamente de protecție personală durabile.

Aflați mai multe despre alte aplicații din foi de PVC COIVD-19. aici .

Produse
 • Foaie de PVC groasă laminată super clară - Foi groase din plastic PVC rezistent
  Foaie de PVC groasă laminată super clară

  Foile groase din PVC vă ajută să protejați suprafața, menținând în același timp transparența și flexibilitatea suprafeței. Poate fi utilizat la controlul temperaturii sau al prafului. Poate fi utilizat atât în ​​interior, cât și în exterior, de la plăcuțe de tăiere, jaluzele ușilor până la utilizarea capacului iahtului pe cort. Shih-Kuen adoptă un proces de laminare cu 6 straturi pentru a asigura durabilitatea.   Foi laminate includ foi de PVC de 1 mm, foi de PVC de 2 mm și foi de PVC de 3 mm. Puteți solicita grosimi specifice de la 0,6 mm până la 3 mm și puteți comanda lățimea pe rolă de la 30 inch -72 inch.   Întregul proces de foi de vinil din PVC Super Clear este produs în casă pentru controlul complet al calității. Foile noastre din plastic transparent sunt calificate conform EN71-Partea III: Migrarea anumitor elemente. De asemenea, este disponibil pentru materialele personalizate pentru standardele REACH, RoHS sau non-ftalați.     Shih-Kuen Plastic localizează autostrada Taiwan din apropiere, la aproximativ 5 minute cu mașina de intrarea pe autostrada Ma-Tou și la 1 oră cu mașina de portul Kaohsiung.     Personalizați plăcile flexibile din PVC în funcție de culoarea, lățimea, grosimea, duritatea la solicitările speciale. Vă rugăm să rețineți că culoarea plăcilor poate fi variată în diferite grosimi și stiluri de relief. Vă recomandăm cu tărie să ne trimiteți un eșantion format A4 pentru potrivirea culorilor.


 • Foaie normală din PVC transparent - Foaie din PVC lucios personalizabilă
  Foaie normală din PVC transparent

  Foile din PVC sunt materialul obișnuit utilizat în articole de uz casnic, papetărie, bunuri de uz general, învelitoare etc. Datorită naturii plăcilor de plastic, suprafața este lipicioasă. Este opțional să adăugați putere între straturi pentru a îmbunătăți lucrabilitatea. Întregul proces de plăci de vinil din PVC normal clar este produs în casă pentru a asigura calitatea produsului. Foliile din plastic transparent produse de Shih-Kuen Plastics sunt calificate conform EN71-Partea III: Migrarea anumitor elemente. De asemenea, este disponibil pentru a adapta materialul care îndeplinește standardele REACH, RoHS sau non-ftalați.     Avantajul cheie al foilor flexibile din PVC este capacitatea de a regla duritatea. Folosim phr (aka piese pe sute de rășini, plastifiant pe sute) pentru a indica duritatea. Dacă nu sunteți sigur cu privire la specificațiile materialului, vă rugăm să ne trimiteți mostre pentru analiza materialului.     Plăcile flexibile din PVC sunt ușor de fabricat într-o gamă largă de opțiuni de fabricație. Toate foile de plastic sunt ambalate în role și sunt gata pentru procesarea secundară.     Personalizați plăcile flexibile din PVC în funcție de culoarea, lățimea, grosimea, la cereri speciale.


 • Foaie din PVC transparent colorat - Role coli din PVC transparent
  Foaie din PVC transparent colorat

  Foi transparente din PVC colorate au suprafața dublă lustruită. Deși plăcile de plastic sunt colorate, pervazul rămâne efectele transparente și lucioase. Foliile de plastic colorate ale SKP au culori personalizate și oferă servicii de potrivire a culorilor. Foliile de culoare transparentă sunt disponibile în două grade de transparență, Normal Clear și Super Clear.   În funcție de necesitățile aplicației dvs., calitatea Super Clear are un finisaj mai lucios și clar, dar suprafața va fi mai lipicioasă decât calitatea Normal Clear. Pentru o procesare mai ușoară, puteți lua în considerare gradul Normal Clear, dar cu transparență mai mică. Pulberea de praf pe partea superioară a foii ar putea îmbunătăți prelucrarea, dar poate reduce transparența; Dacă nu sunteți sigur cu privire la selectarea materialelor, vă rugăm să contactați echipa noastră de vânzări astăzi, astfel încât echipa noastră de vânzări să vă poată ajuta solicitarea.   Compușii din PVC sunt unul dintre materialele economice pentru diverse aplicații de la articole de uz casnic, articole de papetărie, bunuri de uz general, huse etc.   Culorile rulourilor din tablă din PVC sunt personalizate, ajutând clienții să găsească culorile potrivite. Vă rugăm să rețineți că culorile ar putea fi afectate de grosime, textură și opacitate; pentru o precizie mai bună a culorii, vă rugăm să furnizați un eșantion de dimensiune A4.   Înțelegem că siguranța foilor de plastic este prioritatea maximă. De la material până la prelucrare, ne controlăm strict producția pentru a ne asigura că toate materialele sunt calificate de EN71-Partea III. Plăcile din PVC ar putea fi, de asemenea, făcute pentru a se conforma altor teste și anume REACH, CPSIA, CHCC, ASTM F963 etc.